GODZINY NABOŻEŃSTW W KOŚCIELE W RYCHTALU

Msze Święte codzienne o godz. 18.00

Msze Święte niedzielne o  godz. 8.00 , 11.00 i 18.00

Różaniec codziennie o godz. 17.30 a w miesiącu maju zamiast rożańca nabożeństwo majowe po Mszy Św.

Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 z wyjątkiem miesiąca maja

Nabożeństwo Fatimskie każdego 13 dnia miesiąca o  godz. 17.30

Msze Św. w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 22.00 i 24.00

Rezurekcja w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00

Wszystkich Świętych na cmentarzu w Rychtalu  o  godz. 10.00

Wszystkich Świętych na cmentarzu w Darnowcu  o godz. 14.00

Msza Św. w dniu 3 maja na cmentarzu w Rychtalu o godz. 11.00

Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30

Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17.30

PIĘĆ SPOSOBÓW, ŻEBY DOBRZE PRZEŻYĆ MSZĘ ŚWIĘTĄ

Przeczytaj w domu czytania mszalne.

Zapewne zdarza ci się na wezwaniu Oto Słowo Pańskie, uświadomić sobie, że nie masz pojęcia o czym była Ewangelia. Da się tego uniknąć. Wystarczy w domu przeczytać czytania na dany dzień. Są powszechnie dostępne na komórki np. Pismo Święte - Wydawnictwa Pallotinum w sklepie Play ( za darmo ). Można w końcu zaopatrzyć się w mszalik, w którym są wszystkie czytania na cały rok, a dodatkowo teksty modlitw mszalnych.

Przyjdź 10 minut wcześniej.

Przy wielu ważnych okazjach, jak choćby koncert czy spektakl, lubimy być chwilę wcześniej. Po pierwsze, żeby nic ważnego nam nie umknęło, a po drugie, żeby nie przeszkadzać innym wchodząc na ostatnią chwilę. Dlaczego Msza ma być wyjątkiem? Poza tym chwila wyciszenia i pozbierania myśli może być kluczowa dla przeżycia całości.

Ułóż własne modlitwy.

W czasie Mszy są momenty ciszy, krótkie przerwy, w których można użyć w myślach różnych modlitewnych zwrotów: akt pokuty, wezwanie „módlmy się”, ofiarowanie, przeistoczenie, przed i po Komunii. Mogą to być zawsze te same, nasze osobiste wezwania, które tworząc pewien rytuał osadzają nas w liturgii i przywołują, by być „tu i teraz”.

Używaj głosu.

To bardzo pomaga. Zwłaszcza, że w czasie Mszy nie jest najważniejsze skupienie, ale zaangażowane uczestnictwo. Świadome używanie głosu sprawia, że myśl chętniej podąża za słowami. Kiedy coś dzieje się tylko w naszej głowie i nie dajemy temu wyrazu w gestach lub słowach, to nawet trudno mówić o uczestnictwie. A poza tym, „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

Idź do Komunii Świętej.

Jeśli jesteśmy na uroczystym przyjęciu, to zazwyczaj tylko z jednego powodu nie bierzemy nic do ust – kiedy jesteśmy chorzy. Rzadko kiedy wspominamy takie przyjęcia, jako udane. Może to dobra analogia? Tym bardziej, że na tę chorobę jest skuteczne lekarstwo, jednak nie spowiadaj się w czasie Mszy. To nie jest czas na spowiedź. Najczęściej większa część Mszy cię omija. Jeśli masz na sumieniu grzech, który uniemożliwia ci przystąpienie do Komunii, wyspowiadaj się wcześniej, aby niedzielna Eucharystia była rzeczywiście twoim świętem, a nie czasem pokuty. Jeśli chodzisz stale do Komunii i spowiadasz się regularnie, to tym bardziej nie musisz łączyć tych dwóch Sakramentów.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAŻDY I PIĄTEK MIESIĄCA OD GODZ. 17.00 DO 18.00

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej