Menu

TABLICA UPAMIĘTNIAJĄCA JUBILEUSZ 25 - LECIA DIECEZJI KALISKIEJ NA ŚCIANIE PREZBITERIUM KOŚCIOŁA W RYCHTALU

W 2018 ROKU BĘDZIEMY OBCHODZIĆ W RYCHTALU " ROK POGRANICZNIKÓW" W 90 ROCZNICĘ POWSTANIA POLSKIEJ STRAŻY GRANICZNEJ

Na elewacji parafialnego budynku przy Drodze Krajowej 39 w Rychtalu zostały umieszczone duże banery promujące " ROK POGRANICZNIKÓW". W 2018r. w całej Polsce będzie świętowana 100 - rocznica odzyskania niepodległości. Chcemy pamiętać też o tych, którzy na stałe wpisali się w historię naszej Małej Ojczyzny.

OGŁOSZENIE DLA UCZESTNIKÓW PIELGRZYMKI DO RZYMU

Spotkanie z panią Mariolą Tymko z biura MPS Travel Wrocław odbędzie się w niedzielę 17 grudnia o godz. 11.45 w kościele w Rychtalu.

CZTERODNIOWA PIELGRZYMKA SAMOLOTEM DO RZYMU

termin:  16 - 19.10.2018r.  

cena: 1870 zł. i 70 eu.

 (przy droższym bilecie lotniczym 2020 zł. i 70 eu.) 

(Cena biletu lotniczego będzie znana w dniu zakupu 15 stycznia 2018r. i wyniesie 700 zł. lub 850 zł.) 

Pierwsza wpłata na bilet lotniczy 850 zł. do dnia 12 stycznia 2018r.

1 dzień: Wyjazd z Rychtala o godz. 8.00 autokarem i spotkanie  z pilotem grupy na lotnisku we Wrocławiu  o godzinie  10:10. Wylot samolotu o godzinie 12:10. Przylot do Rzymu na lotnisko Ciampino o godzinie 14:15,. przejście do autokaru, przejazd do bazyliki św. Jana na Lateranie - jest to najważniejszy kościół na świecie, ważniejszy nawet od samej Bazyliki św. Piotra na  Watykanie. Przy świątyni znajdują się Schody Święte , po których, Jezus kroczył do Piłata, schody przywiozła do Rzymu św. Helena. Dalej przejazd na zwiedzanie Rzymu antycznego, m.in.: Koloseum, Forum Romanum (centrum politycznego i towarzyskiego starożytnego Rzymu), Kapitolu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami), obiadokolacja,  nocleg.

2 dzień: Śniadanie, przejazd metrem do Watykanu,  udział  w audiencji generalnej  z udziałem papieża Franciszka. Po zakończonej audiencji Msza Święta w kościele św. Ducha przy Watykanie. Przejście do Muzeów Watykańskich (należą one do najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie) ze słynną Kaplicą Sykstyńską-dzieło Michała Anioła, zwiedzanie z przewodnikiem. Następnie  przejście bezpośrednio z muzeum na zwiedzanie wnętrza bazyliki św. Piotra i wizyta w miejscu spoczynku św. Jana Pawła II. Powrót do hotelu metrem, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie, wyjazd autokarem na Monte Cassino, na wzgórzu zwiedzimy Opactwo Św. Benedykta odbudowane po zniszczeniach wojennych, czas wolny na zakupy w sklepie z artykułami benedyktyńskimi.(zioła, nalewki, mydełka, cukierki na gardło, miody wszelakie). Odwiedzimy i  złożymy kwiaty na Cmentarzu Żołnierzy Polskich., Msza Święta polowa na cmentarzu. Powrót  do Rzymu, objazd miasta autokarem, zobaczymy te miejsca, które stanowią kolebkę Rzymu, a także przybliżą nam początki chrześcijaństwa: Termy Karakali, Pallatyn, Ciorco Massimo, Aventyn, kościół Santa Maria in Cosmedin (Usta Prawdy), Wjazd na wzgórze Giannicolo - z tarasu widokowego wzrokiem objąć można niemal wszystkie skarby od Colosseum po Bazylikę św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 4 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem, przejazd autokarem do centrum Rzymu, zwiedzanie najciekawszych i najbardziej znanych zabytków Rzymu barokowego: Piazza Navona - ze słynną fontanną Czterech Rzek, Fontanny di Trevi - najsłynniejsza fontanna Rzymu, Placu i Schodów Hiszpańskich, Panteonu, kościoła św. Andrzeja na Kwirynale, w pobliskim klasztorze przebywał i zmarł św. Stanisław Kostka-patron dzieci i młodzieży a od 1671 roku Polski i Litwy, którego 450 rocz. śm. przypada właśnie w 2018r. W jego „celi” znajduje się marmurowa rzeźba świętego. Msza święta i wyjazd na lotnisko Ciampino. Wylot o godzinie 18:05, przylot do Warszawy na lotnisko Modlin o godzinie 20:20. Powrót autokarem do Rychtala.

Cena  zawiera: 3 noclegi  w hotelu 3***(pokoje 2-3 osobowe  z łazienkami), hotel znajduje się blisko stacji metra, 3 śniadania wzmocnione, 3 obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne), ubezpieczenie NNW i KL, opiekę duchową kapłana, opłatę na Turystyczny  Fundusz  Gwarancyjny, włoskojęzycznego pilota grupy, parkingi, transfery: 1 dzień: z Rychtala do Wrocławia na lotnisko, z lotniska w Rzymie  - zwiedzanie  - przejazd do hotelu, 3 dzień: wyjazd na cały dzień,  Monte Cassino i objazd miasta, 4 dzień: hotel - zwiedzanie Rzymu, Msza Św. - przejazd na lotnisko w Rzymie, przejazd do Rychtala z lotniska w Warszawie  – Modlinie, bilety na komunikację miejską (dojazd i powrót do hotelu drugiego dnia), opłatę turystyczną w Rzymie lokalnego przewodnika (3 dni), bilet wstępu do Muzeów Watykańskich i koszty rezerwacji, 3 wjazdy do Rzymu autokarem, słuchawki na Watykanie, system  słuchawkowy podczas zwiedzania miasta i jego zabytków TOUR GUIDE  dla naszych klientów GRATIS!, bilet  lotniczy  w obie  strony w tym bagaż  podręczny  do 10 kg  o wymiarach: 55x40x20 i torebka o wymiarach 35x20x20 (dokładna kwota będzie znana w dniu zakupu biletu)

Dzisiaj jest

środa,
13 grudnia 2017

(347. dzień roku)

Zegar

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
3017614

Wyszukiwanie